Ogłoszenie pierwszego artysty: ISAAC GOLDENBERG

06.04.2024
Data: 09.05.2024

Przed nami pierwsze wyczekiwane ogłoszenie festiwalu UNIWERSALIA 2024 | PS UwB! 🎉 ⭐️ZWYCIĘZCY THE VOICE OF UWB⭐️
Już w maju zagrają dla was ISAAC GOLDENBERG - nasze muzyczne odkrycie roku i laureaci tegorocznego konkursu muzycznego organizowanego przez Parlament Studencki UwB.💎 Chcecie poznać ich lepiej? Sprawdźcie, co chłopaki dla was przygotowali! 📝

Jest na świecie kilka niewyjaśnionych zjawisk. Między innymi do dzisiaj badacze zachodzą w głowę nad genezą Całunu Turyńskiego, piramid, Stonehenge czy nazwy zespołu Isaac Goldenberg.
Isaac Goldenberg to zespół grający muzykę z pogranicza postpunk/coldwave. Powstał w głowie lekko szurniętego, wysokiego blondyna, który od dziecka myślał tylko o tym by założyć własny zespół i tworzyć muzykę.
W październiku 2022 postanowił ten pomysł zrealizować. Po codziennym, rytualnym telefonowaniu o 5 nad ranem, udało mu się do projektu przekonać innych, nie mniej niezrównoważonych muzyków do współpracy. I tak zaczęła się przygoda.
Do tej pory zespół wydał dwa single, a także Winter Session, które jest zimowym zapisem koncertu w studiu nagrań.
„Miejcie uszy i oczy otwarte, bo już niedługo na horyzoncie pojawi się debiutanckie EP, które przeniesie Was w inny wymiar - do bogactwa intelektualnego, estetycznego i duchowego” - mówi jeden z muzyków, który jednocześnie nie chce zdradzić skąd wzięła się nazwa zespołu.